Epilasyonda Acısız Dönem Başladı / Buz Lazer ile Tanışın.

admin Ice Lazer Epilasyon , 0 Comments

Buz Lazer, epilasyon ve lazer epilasyon uygulamalarının en acısız, en hızlı ve en son teknolojisidir. 810nm dalga boyunda bir diode lazer teknolojisiyle çalışır. Lazer epilasyon 2009 yılında Ütüleme Epilasyon teknolojisi sayesinde acısız bir hale getirilmişti ve bu teknoloji de yine BuzLazer™ teknolojisinin mucidi ve üreticisi Alma Lasers tarafından piyasaya sunulmuştu.

Şimdi 2014 yılının sonunda yine Alma Lasers, Buz Lazer teknolojisiyle lazer epilasyon a bambaşka bir boyut getirdi, artık acı yok, çünkü artık Soprano ICE lazer cihazlarının başlığı Buz, işte Buz Lazer ismi de buradan geliyor. Artık seans süreleri yarı yarıya kısaldı çünkü artık Soprano ICE lazer cihazlarının tedavi başlık uçları çok daha geniş ve büyük işte bu yüzden, Buz Lazer çok daha hızlı. BuzLazer™ teknolojisiyle sıcak taş masajı konforunda ve çok kısa süren seanslarıyla uygulama yaptırabilirsiniz, Buz lazer cihazının markası, Soprano ICE’dır.

Lazer Epilasyon ve 35 dakikada komple vücut

BuzLazer™ (Soprano Ice) teknolojisinin avantajlarından biri de büyük spot size a sahip tedavi başlığı, 2x1cm, her atışta çok daha büyük bir alana etki etmektedir. Mesela diğer lazer sistemleriyle saatler süren tüm vücut epilasyonu BuzLazer (Soprano Ice) ile sadece 30 dakika da tamamlanıyor. Ayrıca kesin sonuçlar elde etmek için gerekli olan seans sayısı da düştü! Klinik araştırmalara göre altı hafta aralıklı altı seansın optimum sonuçlar elde etmek için yeterli olduğunu gösteriyor.

Buz tutan tedavi başlığı

Adından da anlaşılacağı üzere BuzLazer™ demek acı ağrı olmayan konforlu lazer epilasyon demek, istenmeyen tüylerden kurtulmak için vücudumuzda gezdirilen tedavi başlığının uygulama anında buz tutarak acıyı ve ağrıyı ortadan kaldırması ve bunu yaparken de etkinliğinden hiçbirşey kaybetmemesi. İşte teknoloji ve işte BuzLazer™ yani, Soprano ICE.

Kalıcı Makyaj Nedir?

admin kalıcı makyaj 0 Comments

Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle mikropigmentasyon uygulaması, mikro steril ve tek kullanımlık iğnelerle, doğal mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına yerleştirilmesidir. Alerjik olmayan renkler özellikle yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup renk ve koku maddesi içermezler.

Cilt Bakımında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

admin Cilt Bakımı 0 Comments

Herkes kendine göre az ya da çok, doğru ya da yanlış bir cilt bakımı yapıyor, ama kiminin yapmış olduğu cilt bakımı doğru sonuç vermiyor; ve kırışıklıklar, lekeler… erken ortaya çıkyor. Peki cilt bakımı ile ilgili neleri doğru yapmalı, cilt bakımında nelere dikkat etmeliyiz? Yazımız içerisinde sizlere, cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenler; ve cilt bakımında dikkat edilmesi gereken hususlar ile ilgili bilgilerden söz etmeye çalışacağız…

Radyo Dinle
Cilt Bakımında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

• Cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenlerden ilki, cilde; olur olmaz zamanlarda buhar uygulaması yapmamaktır. Çünkü bu durum cildin ısınması, asit; ve su dengesinin bozulması gibi durumlara neden olmaktadır. Pek çok kişi, cildindeki gözenekleri temizlemek için buhar uygulaması yapar; ama bu durum hem gözenekleri daha çok açar, hem de egzemaya bağlı bazı problemleri gündeme getirir. Bu nedenle, buhar uygulamasından kaçınmak, cilt bakımında dikat edilmesi gereken hususlar arasında önemli bir yer tutmaktadır.

• Cilt bakımı sırasında cilt temizliği çok önemlidir. Ancak cildinizi temizlemek adına sürekli yıkamak, yanlış ürünler kullanmak çok büyük hatadır. Sık yıkanan cilt kurur; ve kuru cilt de her zaman kırışıklıklara daha çok meyillidir. Cilt elbette temizlenmelidir; ancak günde iki seferden fazlasına gerek bulunmamaktadır. Sonrasında da uygun bir nemlendirici ile mutlaka nemlendirilmelidir.

• Cilt bakımında dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer alan bir diğer unsur da, klimalı ortamlarda çok fazla bulunmamak, bulunulacağı zamanda da kesinlikle uygun bir nemlendirici kullanmaktır. Çünkü klima, her zaman cilt; hatta göz kuruluğuna neden olur.

• Dikkat edilmesi; ve doğru kullanılması gereken ürünlerden bir diğeri de sabundur. Kullanılması gereken sabun, kesinlikle cilt tipine uygun, ve doğal olmalıdır. Sabun yerine, cilt tipinize göre köpük temizleyicilerden de yardım alabilirsiniz. Sonrasında ise mutlaka tonik kullanmalısınız. Ardından da nemlendirici sürmeniz gereken cildinize tonik olarak az klorlu, dinlenmiş su kullanabileceğiniz gibi, badem yağı, ve badem sütünü de nemlendirici olarak cildinize uygulayabilirsiniz. Bununla birlikte, badem sütü, iyi, ve doğal bir makyaj temizleyicidir de…

• Özellikle 25 yaşından sonra yaşlanma belirtileri göstermeye başlayan cildin, cilt tipine uygun bir nemlendirici ile nemlendirilmesi çok önemlidir. Boyun bölgesi, ve göz altının da, nazik parmak ucu hareketlerle, ve bu bölgelere uygun ürünlerle nemlendirilmesi büyük önem taşımaktadır.

• Cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri de doğru beslenmedir. Bol lifli, şekeri; ve tuzu olabildiğince az yiyecekler, bol sebze; ve meyve, içeriğinde A, C; ve E vitamini bulunan gıdalar cilt bakımı için büyük önem taşımaktadırlar. Tek yönlü beslenmenin, erken cilt yaşlanmasına neden olabileceğini unutmamalısınız…