Ice Lazer Epilasyon admin
ICE LAZER NEDİR?
Ice Lazer, epilasyon ve lazer epilasyon uygulamalarının en acısız, en hızlı ve en son teknolojisidir. 810nm dalga boyunda bir diode lazer teknolojisiyle çalışır. Lazer epilasyon 2009 yılında Ütüleme Epilasyon teknolojisi sayesinde acısız bir hale getirilmişti ve bu teknoloji de yine IceLazer™ teknolojisinin mucidi ve üreticisi Alma Lasers tarafından piyasaya sunulmuştu. IceLazer teknolojisiyle de lazer epilasyon a bambaşka bir boyut getirildi, artık acı yok, çünkü artık Soprano ICE lazer cihazlarının başlığı Ice, işte IceLazer ismi de buradan geliyor. Artık seans süreleri yarı yarıya kısaldı çünkü artık Soprano ICE lazer cihazlarının bakımı başlık uçları çok daha geniş ve büyük işte bu yüzden, IceLazer çok daha hızlı. IceLazer™ teknolojisiyle sıcak taş masajı konforunda ve çok kısa süren seanslarıyla uygulama yaptırabilirsiniz, Icelazer cihazının markası, Soprano ICE’dır.
İstenmeyen kıllar açık renk ve kızıl renkte olanlar son 2-3 yıl öncesine kadar lazer epilasyon bakımı uygulatamıyordu, bu kişiler, jilet, ağda tüy dökücü krem gibi yöntemleri deniyordu. Ancak 2013 yılında geliştirilen IceLazer™ Soprano ICE lazer epilasyon cihazı bu sorunu kökünden çözdü. Yani artık ne kadar açık renkli tüy sahibi olursanız olun bu teknoloji ile siz de istenmeyen tüylerinden kurtulacaksınız.
Ice lazerde, kişiye uygulama yapılacak bölgeye özel ayarlamalar yapabildiğinden, cilt rengi esmer olan kişilerde, bronz tenlilerde, hatta zencilerde bile, dozlar cilde zarar vermeyecek seviyelere indirilerek uygulama yapılır. Her cilt tipine ve rengine uygundur.
Hayır, hissettiğiniz acı sinek ısırığından daha fazla değildir ve acısı atış sonrası hemen geçer.
Yanık ve leke riski oluşturmaz, Üstelik yaz tatilinizden fedakarlık etmeden solaryum ,deniz ve havuza girebilirsiniz.
Herkesin fiziki yapısı ayrı olduğu gibi, kıl yapıları da ayrıdır. Uzmanlar pürüzsüz bir etki için 6 seans öneriyor. Fakat merkezimizde yapılan kontroller doğrultusunda seans sayısı size uygun bir şekilde belirlenerek maximum sonuç elde edilir.
Lazer epilasyondan en az on beş gün öncesine kadar kılları kökünden alan ağda, epilatör, cımbız, iple alınma işlemleri yapılmamalıdır.Tüy dökücü kremler köklere işlemediğinden, lazerden önce kullanılmalarında sakınca yoktur. Cildi soyan ürün (peeling) kullanılıyorsa (retinoik asit, glikolik asit ) bırakılmış olmalıdır.
Bakımdan sonra hemen günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. İşlem gören bölgeye makyaj malzemeleri rahatlıkla uygulanabilir. İşlem sonrasında, ilk 24 saat çok sıcak su uygulaması yapılmamalıdır. Lazer epilasyon uygulanan kılların kökleri 3 ile 10 gün içerisinde uzama ve dökülmeye başlar veya el ile çekilerek tutulduğunda kolayca çıkar.
Günümüzün gelişmiş yüksek teknolojik lazerleriyle, etkin dozlarda yapılan bakımlarda, bir bölgede bitmiş bir tüylenmenin, yeniden başlaması mümkün değildir.