Kimyasal Peeling admin
KİMYASAL PEELİNG NEDİR ?
Kimyasal Peeling yıpranmalara karşı cildiniz ilk günkü gibi…

Kimyasal Peeling, cildin üst tabakasına kimyasal maddeler uygulanması ile en dış tabakanın tahrip edilerek, kimyasal olarak yüzeyel kimyasal yanık oluşturulması işlemidir. Bunun için yüksek konsantrasyonlarda kimyasal bir takım maddeler kullanılarak cildin ölü hücrelerden oluşan hasarlı üst tabakasından arınması ve alttaki taze ve hasarsız cildin açığa çıkarılması sağlanmaktır.

Bayanların cildi, günlük koşullara göre çeşitli şekillere girebilir ve problemler ortaya çıkarabilir. Bu nedenle cilt bakımı son derece önemli bir husustur. Bayanlar, özellikle son birkaç sene içerisinde kimyasal peeling yöntemine fazlası ile önem vermiştir. Bu bakım yöntemini kullanan bayanların aldığı olumlu sonuçlar neticesinde popülaritesi belirgin şekilde artan bu bakım yöntemi, sürekli olarak yaygınlığını arttırmaya devam ediyor.

Ciltte ki sivilce lekelerinin belirgin olarak yok olmasında etken rol oynar.
Akne, leke ve siyah noktaların ortadan kaldırılmasın sağlar.
Ciltte soyulma yaratarak öz rengini kavuşmasına neden olur.
Kırışıklıkları giderici etkisi mevcuttur.
Cildin sıvı ihtiyacını karşılar ve dirilik kazandırır. Bununla dolaylı olarak sarkmaları engeller.
Kimyasal Peeling, özel solüsyonlarının cilde sürülmesi şeklinde uygulanır. Bu solüsyonlar, istenen derinliği ve etkiyi elde etmek için çeşitli konsantrasyon ve çeşitli etki gücünde olan çok sayıda maddeyi içeren geniş bir gruptur. Cilt üzerine sürüldüklerinde deri yüzeyinde kimyasal bir yanık oluşturur.

Bu yanığın derinliği uygulanan maddenin tipine, konsantrasyonuna ve bekleme süresine göre değişir. Sonuçta deri üzerinde amaçlanan derinliğe kadar olan hücrelerin dökülmesini sağlayarak etkisini gösterir. Bunun etkisiyle deride yeni hücrelerin yapımı hızlanır. Cilt daha genç hücreler tarafından tekrar oluşturulur.

Oluşabilen kabuklar soyulmamalıdır. Hekim tarafından önerilen nemlendirici preparatlar kullanılmalıdır. Güneşten korunmaya dikkat edilmelidir.