POWER PLATE admin
POWER PLATE

Power olate tüm vücuda güçlü bir vibrasyon uygulayarak insan vücudu üzerindeki yer çekimi kuvvetini yaklaşık 6 misli artırır. Bu sayede kasların hızlı ve düzenli olarak çalışmasını sağlar.
Özellikle doğum sonrası gevşeyen kaslar kısa zamanda forma girer.
Zamanla dokular sıkılaşır selülitler azalır ve vücut şekillenir.

POWER PLATE NEDİR?

Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bu teknikte ,Power Plate in ürettiği vibrasyon ,insan vücuduna bir enerji olarak yollanır. Tercih edilen frekanstaki salınımlar vücut kaslarının gerilme yönünde uyarır. Uygulama süresince kaslar sürekli olarak gerilir/gevşer ve çalışır. Vücudun her bölgesindeki kaslar uygulamanın yapıldığı kısa süre içinde yoğun bir disiplin içinde çalışır. Power

Plate kontrol panelinde seçilecek 40 Hz. Salınım hızı ile kaslarımız saniyede 40 kez gerilir ve gevşer.Örneğin, 1 dakika bu salınım altında çalışan karın kaslarımız yüzlerce kez mekik hareketi yapmışçasına yorulur. Çalışma tamamlanıp dinlenmeye geçildiğinde ,vücut kendini dengelemek için metabolizmayı ayarlar. Bu ayarlama ile vücudumuzun performansını bu yeni çizgiyi baz alarak yukarıya çekmeye çalışır.

NEDEN ÖNEMLİDİR?

Esneklik kazandırır, vücuttaki tüm kasların derinlemesi çalışmasını sağlar,kan akışı ve oksijenlenmeyi arttırır,vücut suyunun drenajını arttırır, sırt ve bel ağrısını azaltır,bu bölgeleri güçlendirir, selülit oluşumunu engeller ve selüliti azaltır.

NE YAPMAK LAZIM?

Spor hayatımızda önemli bir yere sahip olmasına rağmen çalışma hayatının yoğunluğundan dolayı spora vakit bulamayanlar için sonuca daha hızlı ulaşmanın en kolay yollarından biridir.