Akne Bakımı admin
AKNE BAKIMI NEDİR ?
Akne tüm ergenlerin % 90’nını , yetişkinlerinse üçte birini etkiler. Bu kişilerin çoğunun cildi yapısal olarak akneye yatkındır ve ileri akne olgularında ciltaltında sert fibrotik yapılar meydana gelir.

Bu fibrotik yapı iyileşince zamanda ciltte çukurlar ve düzensizlikler oluşturur, aynı zamanda da cilt altı yağ dokusunda da erimeye neden olur. Bu geri dönüşümsüz bir süreçtir. Bu yüzden sivilceler daha aktifken daha ciltte izler ve çukurlar oluşmadan bakım edilmelidir. Aktif akne bakımında  klasik yaklaşım ilaç ve topikal krem kullanımıdır. Ancak çoğu hasta ilaç kullanımı sonrası akneli lezyonlarda bir gerileme elde etsede bakım bitince aktif akne nüks etmektedir.

Aktif akne odaklarını azaltır.
Cilt gözeneklerini açar ve küçültür.
Cildin sebum üretiminin kontolünü sağlar..
Cilt tonunu düzenler.
Ciltteki ince kırışıklıkları giderir.
Bütün akne çeşitlerinde fayda sağlar.
Seans uygulama süresi 10 dakikadır.
Ciltte herhangi bir yara kabuğu oluşmaz.
Lazer uyguma sonrası normal yaşantılarına devam edebilirler.
Etkisi zamanla artan şekildedir.İlk seansından sonra hemen ilerleme göreceksiniz. Akne lezyonlarının sayısı ve şiddeti bakım boyunca azalacaktır.Bazı hastalar bakımdan 2 ay sonra ilerleme görülebilir.
Bakım normal şartlarda 2 haftada sonlanır.Her hafta 2 defa lazer uygulaması yapılır.Ancak cilt yapısına göre doktorumuz size farklı bir bakım şeması da önerebilir.